Šuniuko pirkėjo etiketo taisyklės

 

Nustokite ieškoti šuniuko

Paprastai, tai dažnai pasitaikanti klaida, kurią daro beveik kiekvienas eilinis šuniuko pirkėjas. Juk jūs galvojate “Noriu šuniuko”… O tada geriausiai yra ieškoti ne šuniuko, o veisėjo, kuris atitiktų Jūsų keliamus lūkesčius. Kai tokį rasite geriau palaukite šuniuko kelis mėnesius, net gal metus. Paprašykite jo rekomendacijų. Artimiau pradėkite bendrauti su veisėju. Ir tik tada pirkite ar užsisakykite šuniuką.

Laukimo periodas

Labai reti atvejai, kad šuniuko reiks palaukti tik kelis mėnesius. 4-6 mėnesiai laukimo šuniuko yra visiškai normalus laiko tarpas. Šuniukų laukiame mes visi. Ir tas laukimas įneša visoms šeimoms džiaugsmo. Koks ar kokia jis (ji) bus? Kieno draugas? Ir taip toliau…

Tinkamas prisistatymas

Rašydamas laišką būtinai aiškiai dėliokite mintis dėl trijų svarbių dalykų. Kodėl Jūs pasirinkote šią veislę, kad esate pasiruošę auginti aktyvų Australų aviganių šunį, kodėl pasirinkote būtent šį veislyną. Visada parašykite savo planus ir ką žadate veikti savo gyvenime su įsigytu šuniuku. Jei nežadate sportuoti, tai taip ir parašykit, nereikia savęs apgaudinėti nuo pirmų dienų. Nes Jūs eisite į darbą, o aktyvus šuo bus uždarytas namie, kuris grauš sienas, baldus ir kt. Apie kainą galima paklausti, jei po pirmojo laiško veisėjai susidomi jumis. Ir tai patartina rašyti antro laiško gale. Galėsit aplink domėtis esančiomis kainomis, kituose veislynuose, bet labai svarbu atsižvelgti kodėl šis veislynas išlaiko tokią kainą. Gal įtakoja (apvaisinimo būdas, išgyvenusių šuniukų skaičius, Cezario pjūvis, tituluoti tėvai).

Galimas ir neigiamas atsakymas

Ne kiekvienas žmogus yra tinkamas vienokiai ar kitokiai veisliai. Ypač aktyvioms veislėms. Tai tiesiog neginčijama tiesa. Geriau yra išsiaiškinti, kokius lūkesčius jūs norėtumėt, kad atitiktų svajonių šuo. O tada pradėt ieškot. Nes dažnai iš žmonių girdime (geras, švelnus, nesišeria, daug nereikia su juo dirbti ir kt.). Būkite sau ir šuniukui sąžiningi, nerezervuokite pas kelis veisėjus iš karto.

Prašau, nesitikėti, kad galėsit išsirinkti šuniuką

Ši griežta taisyklė varo visus šuniukų pirkėjus iš proto. Bet mes parenkam šuniukus, pagal būdą, temperamentą, veiklos tipą ir kt. Kiekvienas įsivaizduoja, kad pasirinko būtent tą mažylį, bet taisyklės lieka taisyklėmis. Svarbiausia veisėjo atsakomybė prieš mažą gyvūnėlį, su kuriuo praleidai tiek daug laiko, o dabar reikia skirtis ir atiduoti svetimiems. Kad ir Jūs paskambinot ar parašėt paskutinis, bet nereiškia, kad jums atiteks blogiausias šuniukas. Gali būti, kad veisėjo norus būtent Jūs ir išpildysit gaudamas geriausią šuniuką. Jei Jūs įsigyjote tą savo svajonių šuniuką, tai greit jis taps tokia protinga ir grakščia būtybe, kuriai reikės skirti nemažai laiko ir pastangų tobulėti.