Sveiki atvykę į mūsų svetainę!

Esu Lina, savo gyvenimo be nuostabaus gyvūno – šunio Australų aviganio jau dabar nebeįsivaizduoju. O viskas kas yra ir buvo prasidėjo nuo vaikiškos svajonės. ..
Pirmasis postūmis veislinio šunio link įvyko 2012 metais. Tuomet geram Čekijos veislyne išsirinkau mėlyno marmuro Australų aviganio kalytę. Kuri išaugo į nuostabaus charakterio, temperamento, puikaus sudėjimo Australų aviganio kalytę. Ji žaisminga, energinga tiesiog to, ko reikia kiekvienam Australų aviganiui.

 

Ir su Medi mes nuo pat mažumės pradėjome lankytis parodose. Kuriose ji atsiskleisdavo, sublizgėdavo, nes jausdavo, kad jai patinka tai daryti. Ji tiesiog parodose pražysdavo – nes jausdavo aplinkinių dėmesį jai ir gaudavo daug prizinių vietų.

Medi turi gerą intuiciją – ji tiesiog jausdavo, kad tuoj tuoj kažkas įvyks. Prieš pasirodymus, prieš keliones. Parodos tada tapo mūsų šeimos hobi, be kurio jau savo laisvo laiko neįsivaizduoju.

Domintis toliau Australų aviganiais netikėtai parodose sutikau žinomą veisėją iš Latvijos, iš Sentikki. Bendraujant su ja mūsų namus aplankė dar viena laimė – Australų aviganis Heillo. Ji buvo mažytė, judri, su begaline šypsena veide, kuri ir liko iki dabar.

Baigdama labai norėčiau padėkoti savo vyrui Romui, kuris pritarė mano svajonei bei visuomet buvo šalia, kai man to reikėjo. Dėkui jam už visas kartu išgyventas beprotiškas ir neretai pavojingas keliones, už visus ieškojimus ir laukimus kartu, duodančius aukštos kokybės šuniukus. Nuoširdus ačiū visiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie mūsų svajonių išsipildymo.

Kodėl “Liepų laumės”?

Laumė – viena seniausių lietuvių dangaus ir žemės deivių, Perkūno sutuoktinė, nublokšta į Žemę. Pirminis jų pavidalas buvo paukštė – karvelis, kuris daug kur vadintas Laumės paukšte.

Krikščionybės laikotarpiu, laumės kaip būtybės buvo vaizduojamos gražiomis, patraukliomis, motiniškomis. Dauguma jų vaizduojama sėdinčios ar besisupančios ant medžių. Beje, mūsų veislynas įsikūręs ne bet kur, o tarp daugybės liepų.

Australų aviganiai ir mūsų veislynas “Liepų laumės” kviečia susipažinti su mūsų nuotabiomis draugėmis. Mūsų Australų aviganiai yra Medi ir Heillo – džiaugsmo nešėjos, šeimos nariai, ištikimi draugai visur ir visada, bei namų puošmenos.

Siekiai

Veislyno “Liepų laumės” pagrindinis siekis yra sveiki ir atitinkantys standartą, stabilaus charakterio australų aviganiai, kuriems ieškoma pačių geriausių namų. Ir visada stengiamės, kad juos įsigytų žmonės, mylintys, norintys saugoti ir puoselėti šią veislę.

Veislyno tikslas yra atsakingas, aukščiausius reikalavimus atitinkantis, šunų veisimas ir jų populiarinimas. Kiekvienam veislynui svarbu jų išvestų šunų gerbūvis ir gyvenimo kokybė.

Tad mūsų tikslas yra siekti kiekvieną kartą veisti vis geresnės kokybės Australų aviganius.

Australų Aviganių veislynas “Liepų laumės” registruotas Tarptautinėje Kinologų Federacijoje (FCI) ir Lietuvos Kinologų Draugijoje (LKD)

Australų aviganių kilmė

Australų aviganių kilmė yra neaiški, nes šios veislės pavadinimas yra klaidinantis. Viena galima kilmės istorija yra ta, kurioje teigiama, kad australų aviganis yra kilęs iš Ispanijos Baskų regiono. Manoma, kad ten šunis augino vietiniai piemenys. Tikėtina, kad šie piemenys vėliau per Australiją emigravo į vakarinę JAV pakrantę.

Vis dėlto yra žinoma, kad dabartinis australų aviganis yra kilęs iš JAV. Tokį vardą jie gavo dėl asociacijos su baskų piemenimis, kurie maždaug apie 1800-uosius iš Australijos atkeliavo į JAV.

Australų aviganis smarkiai išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo, kartu su žirgininkyste. Jie buvo vertinami JAV ūkiuose ir rančose dėl savo visapusiškumo, lankstumo ir lengvos dresūros.

Nors kiekvienas australų aviganis skiriasi savo kailio spalva ir dėmėtumu, visi jie turi bendrą veislei būdingą bruožą – yra labai atsidavę savo šeimoms. Šie ir daugelis kitų atributų užtikrino veislės populiarumą iki šių dienų.

Apie Australų aviganį

Australų aviganis yra tvirtas, vidutinio dydžio šuo. Tai stipri, labai judri ir ištverminga fiziniam darbui trunkančiam visą dieną šunų veislė, kuri, istoriškai buvo išveista padėti žmonėms efektyviai ganyti gyvulių bandas.

Australų aviganiai yra mieli, šilti, švelnūs, nepriklausomi, budrūs ir pasitikintys savimi. Kaip ir daugumai šunų veislių, šiai taip pat reikia tiek aktyvios fizinės, tiek ir protinės veiklos, šuo turi būti užimtas ir nenuobodžiauti.

Temperamentas
Australų aviganiai yra protingi darbo šunys. Turi stiprius ganymo ir saugojimo instinktus. Yra ištikimi kompanjonai ir turi ūpo bei energijos dirbti visą dieną. Tai geros prigimties, ištikimi šunys. Prie nepažįstamų žmonių ar gyvūnų gali būti šiek tiek užsidarę.
Bendra išvaizda
Ausralų aviganis yra puikiai subalansuotas šuo. Kūnas šiek tiek ilgesnis už aukštį, sudėjimas ir kaulų struktūra vidutinio dydžio. Gali būti labai įvairių spalvų. Yra energingas, smalsus, žvalus šuo. Saikingai raumeningo sudėjimo. Kailis vidutinio ilgio ir tankio. Uodega gali būti įprasta arba šiek tiek lenkta.
Kailis
Kailis gali būti tiesus arba banguotas, vidutinio ilgio, atsparus vandeniui. Pavilnė priklauso nuo klimato, kuriame šuo gyvena. Plaukai tiesūs ir trumpi galvos srityje, ant ausų, priekinių kojų ir žemiau kulkšnių.
Pabaigai

Penki dalykai apie Australų aviganius, kuriuos Turėtumėt žinoti:

Australų aviganis yra energingas šuo;
Australų aviganis yra puikus ganymo šuo;
Australų aviganis yra skirtas ne kiekvienam;
Australų aviganiai mėgsta švelnų elgesį;
Australų aviganis norės praleisti kuo daugiau laiko su jumis ir kiek įmanoma arčiau.

Geriausi trys dalykai susiję su Australų aviganiais:

Australų aviganis turi didelį entuziazmą ir energiją;
Australų aviganis yra meilus ir švelnus šuo;
Australų aviganis greitai mokosi ir nori daug laiko leisti kartu.

Blogiausi dalykai susiję su Australų aviganiais:

Australų aviganis turi turėti pastovias treniruotes vienokioj ar kitokioj formoj;
Australų aviganį reikia prižiūrėti;
Australų aviganis nemėgsta likti vienas ir uždarytas;
Australų aviganiai reikalauja daug dėmesio.

Priežastys nepirkti Australo aviganio:

Jei galvojate, kad įsigyjus Australų aviganį pradėsite sportuoti;
Jei galvojate, kad atsiras paroj daugiau laiko;
Jei nemėgstate dulkių, plaukų ir šuns prisilietimų;
Jei negalėsite skirti jam reikiamo laiko per dieną ar vežioti į treniruotes.